Inauguracja roku akademickiego 2017/18 WUTW.

19 października w Gminnym Ośrodku Kultury w Wydminach odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego 2017/18 Wydmińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Tym samym rozpoczęliśmy piąty rok działalności WUTW. Studentów i zaproszonych gości powitała dyr. GOK Wydminy i Prezes WUTW Ewa Kulpińska-Mejor. Życzenia owocnej nauki i pracy studentom i wykładowcom złożyła Przewodnicząca Rady Gminy Wydminy Grażyna Plato i Wójt Gminy Wydminy Radosław Król. Wiele ciepłych słów usłyszeliśmy od Ewy Ostrowskiej Prezes UTW w Giżycku oraz dr Heleny Marek, Dziekan Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa w Giżycku.

Na uroczystej inauguracji nie mogło zabraknąć Gaudeamus igitur zaśpiewanego przez chór „Lira”, który uświetnił uroczystość mini koncertem.

Podczas inauguracji mogliśmy także podziwiać wystawę wspaniałych fotografii flory i fauny autorstwa fotografików zrzeszonych w Związku Polskich Fotografów Przyrody – Okręg Warmińsko-Mazurski. Naszym gościem był przedstawiciel Związku Jan Olchówka, który opowiedział o tych wyjątkowych zdjęciach.

Inauguracja była także okazją do przedstawienia nowo powstałej Rady Seniorów przy Gminie Wydminy, której przewodniczącym został Roman Stefaniak.

Pięciolecie działalności WUTW przedstawiliśmy podczas prezentacji multimedialnej, obejmującej lata 2013 – 2017.

Na fotorelację zapraszamy do fotogalerii.