VI Wydmińskie Koncerty Muzyki Kameralnej.

W lipcu już po raz szósty w wydmińskim kościele parafialnym odbyły się Wydmińskie Koncerty Muzyki Kameralnej, których organizatorem jest Gminny Ośrodek Kultury.

12 lipca gościliśmy artystów z Warszawy z koncertem „Barwy klasyki”. Piotr Kopietz na akordeonie, Izabela Buchowska na wiolonczeli i Jacek Małachowski na akordeonie zagrali „Cztery pory roku” A. Vivaldiego, utwory A. Piazzolli oraz kompozycję P. Kopietza „Tres Amigos”.

19 lipca organista wydmińskiego kościoła Łukasz Wroński zagrał koncert na organach „Co w duszy gra”. W programie koncertu znalazły się improwizacje m.in. utworów: „Cantabile”, Fantazji romantycznej f-moll, Sonaty G-dur, Adagio g-moll i pieśni „Po górach, dolinach”.

Ostatni tegoroczny koncert odbył się 26 lipca. Warszawski Duet Akordeonowy w składzie Piotr Kopietz i Piotr Małachowski w koncercie „Akordeon od Baroku do Współczesności” zagrał utwory J.S. Bacha, A. Chaczaturiana, M. Musogorskiego, W. Zołotariewa i A. Piazzolli.

Pragniemy serdecznie podziękować ks. Proboszczowi Ryszardowi Grabowskiemu za gościnność i udostępnienie wydmińskiego kościoła na te wyjątkowe koncerty.

Mieszkańcom naszej gminy i turystom dziękujemy za liczne uczestnictwo w koncertach.

Na fotorelację z koncertu zapraszamy do fotogalerii.