Wizyta studentów WUTW w Konsulacie Świętego Mikołaja w Kętrzynie.

W Kętrzynie mieści się jeden z Konsulatów Świętego Mikołaja, w miejscu, gdzie od wielu lat kętrzyńska firma produkuje znane na całym Świecie bombki. Jest to jedyna w swoim rodzaju atrakcja Warmii i Mazur. Konsulat Świętego Mikołaja, to podróż do magicznej krainy Świętego Mikołaja i szklanych ozdób choinkowych. Tylko tutaj można zobaczyć, jak krok po kroku powstają słynne na całym świecie przepięknie malowane i dekorowane bombki, które zdobią choinki w USA, Kanadzie, Danii, Szwecji, Norwegii, Niemczech, Rosji i wielu innych krajach.
28 listopada br. studenci z Wydmińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku wybrali się odwiedzić to wyjątkowe miejsce. W Konsulacie spotkaliśmy nie tylko Mikołaja, ale także mogliśmy wydmuchać ze szkła własną bombkę i nauczyliśmy się, jak ją pięknie ozdobić. Samodzielnie ozdobione bombki zabraliśmy do domu na pamiątkę, będą zajmować szczególne miejsce na choinkach w naszych domach. Zobaczyliśmy także tysiące ręcznie wykonanych ozdób choinkowych i wielkanocnych. W Konsulacie tradycja łączy się ze sztuką, precyzja z fantazją, a wszystko to w wyjątkowo uroczych wnętrzach, gdzie ciepła rodzinna atmosfera, piękne zdobione choinki, śpiewający Mikołaje i mieniące się ozdoby nadają wyjątkowy czar i blask temu miejscu.
Ciężko było wyjść z Konsulatu, bo tyle tu do zobaczenia. Ta wizyta była jak powrót do dzieciństwa, a magia świąt Bożego Narodzenia na nowo zagościła w naszych sercach.
Na fotorelację z wycieczki zapraszamy do fotogalerii.