XXVII Wydmiński Jarmark Twórców Ludowych.

15 sierpnia to wyjątkowa data w kalendarzu kulturalnym gminy Wydminy. Tego dnia już po raz 27 na wydmińskim rynku gościliśmy twórców, zespoły i kapele ludowe. Otwarcia Jarmarku dokonali dyr. GOK Wydminy Ewa Kulpińska-Mejor, Wójt Gminy Wydminy Radosław Król oraz Przewodnicząca Rady Gminy Wydminy Grażyna Plato. Różnorodne wyroby artystyczne, dekoracyjne i użytkowe prezentowane na licznych stoiskach cieszyły się dużym zainteresowaniem mieszkańców i turystów. Ogromną atrakcją był pokaz garncarstwa na kole japońskim. Nie brakowało chętnych do własnoręcznego ulepienia sobie glinianego naczynia. Uczestnicy jarmarku z zaciekawieniem przyglądali się także pokazowi tkactwa na krosnach w wykonaniu wybitnej twórczyni ludowej pani Anny Bałdyga.

Na scenie prezentowały się zespoły: chór Lira z Wydmin, Oleckie Echo, zespół :Mazury” ze Starych Juch, zespół „My Piszanie” z Pisza, Wisienki z Wiśniowa Ełckiego, Sterławiacy z Rynu, Zespół Pieśni i Tańca Kurpie, Melodia z Augustowa, Pisanica oraz Skansen Band.

Jarmark zakończyliśmy zabawą, do której przygrywał zespół Klezmer z Gołdapi.

Dziękujemy Gminie Giżycko, Sołectwu Wydminy oraz sponsorowi za pomoc finansową na organizację Jarmarku.

Pragniemy także bardzo podziękować uczestnikom Jarmarku za wspaniałą i kulturalną zabawę nocną. Do zobaczenia na imprezie dożynkowej, która odbędzie się 15 września na wydmińskiej wyspie.

Na fotorelację z Jarmarku zapraszamy do fotogalerii.