Dni Rodziny w Wydminach.

W dniach 23-24 maja br. odbyły się Wydmińskie Dni Rodziny zorganizowane przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, Gminny Ośrodek Kultury oraz Gminną Komisję ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Wydminach. Honorowy patronat nad Dniami Rodziny objęła Z-ca Wójta Gminy Wydminy pani Maria Dolecka.

Pierwszy dzień imprezy przebiegał na sportowo pod hasłem „Zdrowa rodzina wygrywa”. Jako pierwsi zmagania sportowe na wydmińskim stadionie rozpoczęli biegacze. Młodzież i dorośli sprawdzili się w biegu na 1000m, a dzieci pobiegły tradycyjną „setkę”,  a nad całością czuwał trener Bartłomiej Osior. Wszyscy uczestnicy biegów otrzymali pamiątkowe dyplomy. Powstały po biegu ubytek energetyczny zawodnicy mogli uzupełnić smacznymi jabłkami i słodyczami. Te pyszności czekały na wszystkich uczestników sportowego dnia. Po biegach nadszedł czas na fitness. Pod kierunkiem trenerki Beaty Pokrzywińskiej-Osior grupa pań dzielnie ćwiczyła w rytm muzyki.

W hali sportowej odbywał się turniej rodzinnego tenisa stołowego pod czujnym okiem panów Roberta Wieliczko i Romana Sokalskiego. Po zaciętych meczach I miejsce w turnieju i okazały puchar zdobyła rodzina Pietrygów (tata z córką).

A na Orliku odbył się turniej piłki nożnej, do którego przystąpiło 6 rodzin. Miło było obserwować zmagania piłkarskie, gdzie za piłką biegały trzypokoleniowe rodziny. Na boisku trwała walka o każdy metr boiska, a po meczu rodziny dziękowały sobie za mecz z uśmiechem na ustach. O profesjonalny przebieg turnieju piłkarskiego zadbał trener Marek Ostrowski przy wsparciu żony Eweliny Ostrowskiej.

Uczestnicy turnieju otrzymali pamiątkowe medale, a zwycięska drużyna mogła wznieść piękny puchar. Pucharem została także nagrodzona jedna z drużyn za postawę fair play.

Przez cały dzień sportowy wszyscy mogli także podziwiać nagrodzone prace w konkursie plastycznym pn. „Słoneczna Rodzina”. Wystawa kilkunastu nagrodzonych prac była usytuowana wzdłuż drogi prowadzącej na Orlik.

W drugim dniu zaprosiliśmy rodziny na plac przed budynek GOK, gdzie powstało zabawowe miasteczko. W namiotach tematycznych nie brakowało atrakcji dla wszystkich w wieku 1-100 lat. Chłopcy opanowali miasteczko samochodowe i gry wideo, dziewczynkom bardziej do gustu przypadł kącik plastyczny z kolorowankami i tablicami do rysowania. Wszyscy szaleli na trampolinach i na dmuchanym zamku. Kącik dla maluchów również cieszył się olbrzymim zainteresowaniem. Maluchom nie brakowało najróżniejszych atrakcji łącznie z basenem z kulkami. Gdy maluchy się bawiły, rodzice i dziadkowie mogli chwilę odpocząć. Długa kolejka ustawiała się do malowania twarzy, a budowle z kolców powstawały w szybkim tempie. Na miłośników muzyki czekał namiot z instrumentami muzycznymi, gdzie z pomocą instruktora można było pograć na perkusji i gitarze. Kto zgłodniał, mógł się posilić naleśnikami i kanapkami własnoręcznie skomponowanymi, a także watą cukrową i popcornem.  Na plac przybyły także dziewczęta z ZSO Wydminy, biorące udział w projekcie promującym zdrową żywność. Rozdawały smaczną i zdrową marchewkę. Piękna pogoda sprzyjała temu słonecznemu piknikowi i wszyscy doskonale się bawili do wieczora.

Na fotorelację z imprezy zapraszamy do fotogalerii.