I Przegląd Twórczości Plastycznej i Rękodzieła UTW – Wydminy 2015.

30 października 2015 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Wydminach odbyło się ogłoszenie wyników oraz prezentacja prac zgłoszonych do I Przeglądu Twórczości Plastycznej i Rękodzieła Uniwersytetów Trzeciego Wieku z terenu Warmii i Mazur.
Do przeglądu zgłoszono pace studentów ze Stowarzyszenia Uniwersytet Trzecie Wieku w Szczytnie, Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Giżycku, Wydmińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz nowo powstałego UTW w Miłkach.
Na przeglądzie gościliśmy przedstawicieli UTW, których prace brały udział w przeglądzie, władze gminy Wydminy, panią Barbarę Mazurczyk Wójta Gminy Miłki oraz delegację z Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji w Wilkasach z panią Dyrektor na czele.
Wśród prac zgłoszonych na przegląd dominowało malarstwo, ale nie brakowało obrazów igłą malowanych (haft krzyżykowy), pięknych przedmiotów ozdobionych metodą decoupage, ozdób z wikliny papierowej, gobelinów oraz świątecznych ozdób. Zachwyt wszystkich wzbudziły kwiaty bzu, misternie wykonane z bibuły. Komisja konkursowa miała bardzo ciężkie zadanie przy wyborze najpiękniejszych prac, bowiem każda z nich zasługiwała na wysoką ocenę. Po długich naradach komisja przyznała I miejsce pracom z UTW Giżycko, II miejsce przyznano UTW Wydminy, a III Stowarzyszeniu Uniwersytet Trzeciego Wieku w Szczytnie. Wyróżniono także UTW Miłki za piękne obrazy. Indywidualnie każda z osób prezentujących swoje prace otrzymała dyplom udziału w przeglądzie.
Organizatorem przeglądu był Wydmiński Uniwersytet Trzeciego Wieku i Gminny Ośrodek Kultury w Wydminach.
Na fotorelację z przeglądu zapraszamy do fotogalerii.01-DSC_4707