Koncert pożegnalny na cześć Dyrektor GOK Ewy Kulpińskiej-Mejor

30 grudnia w Gminnym Ośrodku Kultury w Wydminach odbył się wyjątkowy koncert na cześć Dyrektor GOK pani Ewy Kulpińskiej-Mejor. To był Jej ostatni dzień  pracy na stanowisku dyrektora przed odejściem na zasłużoną emeryturę. Aby uczcić tą wyjątkową chwilę zaprosiliśmy zespół Sentido, który zabrał nas w muzyczną podróż po krajach Orientu. Zespół pod kierownictwem Piotra Kopietz, multiinstrumentalisty, aranżera i kompozytora zaprezentował nam bogactwo stylów muzyki bliskowschodniej, kurdyjskiej, sefardyjskiej i bałkańskiej. Dźwięki skrzypiec i etnicznych instrumentów strunowych, na których grała Karolina Matuszkiewicz chwytały za serce, a mistrzowski kunszt gry na dafie i tombaku Arada Emamgholi zachwycił słuchaczy, którzy owacją na stojąco podziękowali artystom za tą muzyczną ucztę.

To było wspaniałe muzyczne podsumowanie dziesięcioletniej pracy pani Ewy na rzecz kultury w naszej gminie. Przez te lata organizowała koncerty i sprowadzała do Wydmin wybitnych artystów i promowała kulturę przez duże K. Dzięki temu mogliśmy uczestniczyć we wspaniałych koncertach, spektaklach teatralnych i podziwiać wybitnych artystów znanych z wielkich sal koncertowych, telewizji i scen teatralnych.

Podziękowania za wyjątkową pracę złożyli pani Ewie Kulpińskiej-Mejor władze Gminy Wydminy w osobach Wójta Radosława Króla ze współpracownikami, Przewodniczący Rady Gminy Wydminy Waldemar Samborski z radnymi, przedstawiciele organizacji pozarządowych, z którymi pani Ewa ściśle współpracowała. Muzyczne pożegnanie przygotował chór Lira z Wydmińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, a kabaret Babki z klasą w humorystyczny sposób powitał panią Ewę w gronie emerytek. Podziękowania za współpracę złożyli także przedstawiciele przedsiębiorców i osoby prywatne, które dały wyraz swojej sympatii i uznania dla dokonań pani Ewy.

Najtrudniejsze i pełne emocji było pożegnanie z pracownikami Gminnego Ośrodka Kultury. Pojawiły się łzy wzruszenia i żalu, że 10-letnia współpraca dobiegła końca.

Na fotorelację z koncertu zapraszamy do fotogalerii

foto: Paweł Karolczuk, Marcin Łobrów