Obchody Święta Niepodległości w Wydminach.

Uroczystości Święta Niepodległości w Wydminach rozpoczęły się 10 listopada Marszem Niepodległościowym. Ulicami Wydmin maszerowała młodzież i grono pedagogiczne Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Wydminach.
11 listopada o godz. 10.30 w kościele parafialnym w Wydminach odprawiono mszę św. w intencji Ojczyzny, po której odbył się koncert okolicznościowy zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury. Uczestnikom mszy św. i koncertu pracownicy GOK przypinali biało-czerwone kokardki.
Podczas koncertu artyści wykonali pieśni patriotyczne, piosenki z okresu dwudziestolecia międzywojennego oraz popularne kompozycje polskich kompozytorów. Zespół warszawskich artystów w składzie: Gabriela Machowska-Kopietz – fortepian, narracja, Aleksandra Świderek – śpiew oraz Piotr Kopietz – akordeon, bandoneon zachwycili swym kunsztem uczestników koncertu, którzy owacją na stojąco dziękowali im za piękny koncert.
Obchody 11 Listopada zakończył VIII Turniej Tenisa Stołowego z okazji Święta Niepodległości, rozgrywanego w Zespole Szkół w Gawlikach Wielkich. DSC_4807-001