Orszak Trzech Króli w Wydminach.

W Święto Trzech Króli po raz drugi w Wydminach odbył się Orszak Trzech Króli. Uroczystości rozpoczęliśmy o godz. 12.00 mszą św. w kościele parafialnym w Wydminach. Po mszy mieszkańcy gminy Wydminy w pamiątkowych koronach wyruszyli ulicami Wydmin w barwnym korowodzie prowadzonym przez chorążego z chorągwią orszakową. Drogę wskazywała gwiazda betlejemska, za którą kroczyli pastuszkowie. Trzech Króli prowadzili aniołowie z chorągwiami, kolorystycznie współgrającymi z szatami królów. Uczestnicy orszaku otrzymali także śpiewniki, by każdy mógł włączyć się w kolędowanie.

W tegorocznym orszaku towarzyszyła nam piękna zimowa aura.

Orszak przeszedł na plac przed kościół, gdzie w betlejemskiej szopce przy dzieciątku czuwali Maria z Józefem. Królowie złożyli dary i oddali pokłon Jezusowi.

Tegoroczny Orszak Trzech Króli zorganizował Gminny Ośrodek Kultury w Wydminach we współpracy z Fundacją „Orszak Trzech Króli”.

Dziękujemy wszystkim, którzy się zaangażowali w organizację Orszaku, a w szczególności panom Waldemarowi Samborskiemu, Leszkowi Pałdynie i Karolowi Romanowiczowi – odtwórcom ról króli, aniołom – Magdalenie, Gabrysi i Zuzannie, chorążym – Robertowi i Igorowi, pastuszkom – Wiktorowi, Jeremiaszowi i Wiktorowi,  Dominice – Marii i Rafałowi – Józefowi oraz moderatorowi – Alinie Romanowicz. Podziękowanie kierujemy także dla pana Łukasza Wrońskiego za prowadzenie orszakowego śpiewania kolęd.

Dziękujemy także mieszkańcom Wydmin za bardzo liczny udział w orszaku.

Zdjęcia z orszaku w fotogalerii, a filmiki są dostępne na naszym profilu fb.