Wydmiński kiermasz świąteczny.

16 grudnia Gminny Ośrodek Kultury w Wydminach zaprosił mieszkańców gminy Wydminy na coroczny kiermasz świąteczny. Tego dnia sala „górna” GOK zapełniła się bożonarodzeniowymi dekoracjami. Na scenie górowała piękna choinka przybrana  białymi i czerwonymi bombkami. Nie zabrakło także tradycyjnej szopki otoczonej złotymi i srebrnymi aniołkami, gwiazdkami i choinkami. Przed sceną prezentowały się szopki bożonarodzeniowe wykonane przez dzieci i dorosłych w konkursie na najpiękniejszą szopkę. Na stoiskach sprzedający oferowali bogaty wybór ozdób świątecznych, pysznych ciast oraz wędlin.

Kiermasz rozpoczęliśmy od wręczenia nagród za najpiękniejsze szopki. W kategorii „dzieci” I miejsce zdobył Sebastian Migun, II – Wojciech Migun, a III – grupa „Wielcy odkrywcy” z przedszkola „Słoneczna kraina”. Wyróżnienie przyznano Oliwierowi Jagiełko. W kategorii „dorośli” przyznano dwa I miejsca – Jolancie Herbich i dla Domu Pomocy Społecznej w Wydminach. II miejsce zdobył Leszek Pałdyna, a III – studentki z Wydmińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Na jarmarku świątecznym nie może zabraknąć polskich kolęd. Koncert „Na świąteczną nutę”  rozpoczął Mazurski Zespół Pieśni i Tańca Ełk. 60-osobowy zespół zachwycił widzów przepięknym wykonaniem kolęd i pastorałek, a finałowa kolęda „Bóg się rodzi” zaśpiewana wspólnie z widzami, wprowadziła nas w świąteczny nastrój.

Następnie na scenie zaprezentowały się „Feliksinki” i „Felusie” z ZSO Wydminy pod kierunkiem dyrygentki Beaty Ordyniec. Młodych chórzystów czekała niespodzianka – otrzymali płyty z koncertu finałowego Akademii Chóralnej „Śpiewająca Polska”, który odbył się w maju br. we Wrocławiu.

W tym roku na kiermaszu gościliśmy młodych artystów z Kaliningradu, którzy zaprezentowali się w brawurowych układach tanecznych oraz pięknie wykonanych piosenkach. Koncert zakończył chór „Lira”, który zaśpiewał kolędy i pastorałki.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom kiermaszu – wystawcom, zespołom i chórom, wykonawcom szopek za udział, bo to dzięki Wam ten kiermasz był tak udany.

Na fotorelację z kiermaszu zapraszamy do fotogalerii.