Wydmińskie Koncerty Muzyki Kameralnej 2015.

W tym roku po raz drugi w Wydminach odbyły się koncerty muzyki kameralnej. W cztery lipcowe piątki kościół parafialny w Wydminach zamieniał się w salę koncertową. W dniach 10, 17, 24 i 31 lipca gościliśmy wybitnych artystów, którzy swoim kunsztem muzycznym zachwycili przybyłą na koncerty publiczność.
Pierwszy koncert to „akordeoNOWA Podróż Muzyczna” w wykonaniu Warszawskiego Duetu Akordeonowego w składzie: Jacek Małachowski i Piotr Kopietz. Podczas koncertu usłyszeliśmy barokowe arcydzieła oraz utwory współczesne dające poznać głębię muzyczną kreowaną możliwościami technicznymi akordeonów.
Drugi to koncert gitarowy w wykonaniu Konrada Ingielewicza – solisty, kameralisty i pedagoga gitary klasycznej. Muzyk zaprezentował utwory z różnych epok, przeważnie kompozytorów hiszpańskich.
Trzeci koncert to wirtuozeria gry na wiolonczeli w wykonaniu Błażeja Golińskiego, kapelmistrza Polskiej Filharmonii Bałtyckiej, solisty i kameralisty związanego z Akademią Muzyczną w Gdańsku. Wysłuchaliśmy kompozycji J.S. Bacha, Telemanna i Regera. Druga część koncertu to duet wiolonczelowo-organowy, bowiem do pana Golińskiego dołączył organista kościoła w Wydminach pan Łukasz Wroński. Przepiękne wykonane dzieła muzyczne z „Ave Maria” Schuberta na czele zachwyciły słuchaczy, którzy długo oklaskiwali muzyków.
Ostatni koncert to muzyka bardziej lekka. „W światłach Broadwayu” to koncert operetkowo-musicalowy w wykonaniu TRIO wokalno-instrumentalnego w składzie: Katarzyna Kalisz-Kędziorek – śpiew (sopran), Piotr Kędziorek – śpiew (baryton) oraz Gabriela Machowska-Kopietz – fortepian. Wysłuchaliśmy pięknych arii operetkowych, m.in. z operetki „Księżniczka Czardasza”, „Wesoła wdówka”, „Don Kichot”. W dalszej części koncertu artyści zaprezentowali najpopularniejsze piosenki ze znanych musicali: „West Side Story”, „Skrzypek na dachu”, „Upiór w operze”, oraz takie szlagiery, jak: „Brunetki, blondynki” i „Usta milczą, dusza śpiewa”. Zachwycona publiczność na stojąco oklaskiwała artystów.
Dziękujemy księdzu proboszczowi wydmińskiej parafii za udostępnienie świątyni na te wyjątkowe koncerty.

Na fotorelację z koncertów zapraszamy do fotogalerii.