Bożonarodzeniowe klimaty w GOK Wydminy.

Jest taki jeden dzień w roku, gdy w Gminnym Ośrodku Kultury w Wydminach czuć ducha Świąt Bożego Narodzenia. Tradycyjnie w niedzielę poprzedzającą te wyjątkowe święta, GOK w Wydminach organizuje Kiermasz Świąteczny. 17 grudnia sala „górna” rozbrzmiewała dźwiękami kolęd, a wokół unosił się zapach pierników, pierogów z kapustą i wędzonych wędlin.

Boże Narodzenie to także szopki. W tym roku do konkursu na najpiękniejszą szopkę zgłoszono  dziesięć przepięknych prac. W kategorii „dzieci” I miejsce zdobyła szopka Kingi Zakrzewskiej z Wydmin, II miejsce zajęło rodzeństwo Amelia i Jeremiasz Michałowscy z Wydmin, oraz Sebastian Migun z Gawlików Wielkich. W kategorii „dorośli” przyznano dwa I miejsca dla Stowarzyszenia Promocji i Rozwoju Rydzewa oraz dla Studentek Plastyki Wydmińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. II miejsce zdobyła szopka Seniorek „Entuzjastki” ze Starych Juch, a nagroda za III miejsce powędrowała do Rodziny Sołeckiej Wydminy. Pozostałe szopki otrzymały wyróżnienia. Nagrody w konkursie szopek ufundował GOK Wydminy ze wsparciem sponsora.

Na kiermaszu można było podziwiać i zaopatrzyć się w przepiękne ozdoby świąteczne, posmakować świątecznych ciast i ciasteczek, delektować się wybornymi pierogami z kapustą i wędlinami. Ale kiermasz świąteczny to nie tylko coś dla ciała, lecz i dla ducha. Świąteczny program artystyczny rozpoczęły chóry Feliksinki i Felusie pod kierownictwem Beaty Ordyniec. Zaprezentowali nam program z projektu „Śpiewająca Polska”. Po nich wystąpił chór Lira z GOK Wydminy z koncertem kolęd. Po chórach przyszedł czas na solowe śpiewanie podopiecznych instruktora Ryszarda Lenkiewicza. Na zakończenie wysłuchaliśmy wspaniałego koncertu kolęd w rytmie gospel w wykonaniu zespołu Iława Gospel Singers. Przepięknie zaśpiewane kolędy przyjmowane były przez publiczność z ogromnym aplauzem.

Kiermasz świąteczny był też dobrą okazją do poinformowania mieszkańców naszej gminy o tegorocznych sukcesach Gminnego Ośrodka Kultury oraz zespołów z nami związanych: Nagroda im. Oskara Kolberga dla Anny Bałdyga, III miejsce dla kabaretu „Babki z klasą” z WUTW na Wojewódzkim Przeglądzie Teatrów i Kabaretów w Elblągu, główna nagroda „Złote Pasmo” w Przeglądzie Chórów Szkolnych w Białymstoku dla chóru „Feliksinki” z ZSO Wydminy (w ramach projektu „Akademia Chóralna – Śpiewająca Polska realizowanego przez GOK Wydminy), II miejsce w konkursie powiatowym „Śpiewadło” dla Kornelii i Antosi Kazanieckich oraz na tej samej imprezie – nagroda za całokształt twórczości dla Kapeli Rodzinnej Bałdygów.

Dziękujemy wszystkim wystawcom, zespołom i solistom, wykonawcom szopek, a także przybyłym na kiermasz mieszkańcom, którzy sprawili, że ten dzień był tak wyjątkowy.

Na fotorelację z kiermaszu zapraszamy do fotogalerii.