I Przegląd teatrów i kabaretów UTW – Wydminy 2015

18 kwietnia 2015r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Wydminach studenci Uniwersytetów Trzeciego Wieku Warmii i Mazur spotkali się na I Przeglądzie Teatrów i Kabaretów „Jak nie my to kto?” Przegląd zorganizowało FORUM NGO`S Wydminy i Gminny Ośrodek Kultury w Wydminach przy wsparciu Powiatu Giżycko i Gminy Wydminy.

Przegląd amatorskiej twórczości seniorów ma na celu aktywizację scenicznego ruchu artystycznego seniorów, możliwość prezentacji osiągnięć artystycznych, wymianę doświadczeń oraz konfrontację dokonań artystycznych teatrów i kabaretów działających przy UTW.

Do przeglądu w kategorii Teatr przystąpiły: Zespół Literacko-Kabaretowy „Retro” z Jarockiej Akademii Trzeciego Wieku Olsztyn, sekcja artystyczna Etyki z UTW Giżycko, grupa teatralna „Alle Bóda” z UTW Ostróda, grupa teatralna „Na luzie” z UTW Giżycko, grupa teatralna „Arlekin” ze Stowarzyszenia UTW w Iławie. W kategorii Kabaret wystąpili: Kabaret „Babki z klasą” z Wydmińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, grupa „Ale Babki” z UTW w Elblągu oraz grupa „Żywego słowa” ze Stowarzyszenia UTW w Iławie.

Seniorzy wspaniale zaprezentowali się na scenie, często widzowie mieli wrażenie, że oglądają profesjonalny teatr i kabaret.

Jury w kategorii Teatr I miejsce przyznało grupie teatralnej „Alle Bóda” z Ostródy za przedstawienie pt. „Poczekalnia”, II miejsce grupie „Arlekin” z Iławy za sztukę „Balladyna w krzywym zwierciadle”, a III miejsce grupie „Na luzie” z Giżycka za przedstawienie „Z historii kobiet”. W kategorii Kabaret I miejsce zdobyła  grupa „Ale Babki” z Elbląga, II miejsce – grupa żywego słowa z Iławy, a III miejsce – kabaret „Babki z klasą” z Wydmin.

W radosnej i twórczej atmosferze zakończył się I Przegląd, a seniorzy na pożegnanie życzyli sobie spotkania za rok.

Na fotorelację z przeglądu zapraszamy do fotogalerii.