Inauguracja WUTW na Spartakiadzie „Seniorzy na Orliki” 2019.

19 września na wydmińskim Orliku rozpoczęliśmy nowy, już siódmy rok akademicki Wydmińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Sportowa inauguracja odbyła się dzięki współpracy z LUKS Sport z Kulturą w ramach projektu „Seniorzy na Orliki”. Animatorzy sportu Ewelina i Marek Ostrowski, którzy realizowali ten projekt zaprosili nas na Spartakiadę 2019. Nasi studenci aktywnie uczestniczyli we wszelkich animacjach sportowych od czerwca do września.

Sportowa inauguracja była strzałem w dziesiątkę. W Spartakiadzie uczestniczyli także młodzi wolontariusze i członkowie rodzin studentów.  Przygotowane przez organizatorów konkurencje sportowo-rekreacyjne sprawiły seniorom, dzieciom i młodzieży wiele radości i satysfakcji. Mimo, że pogoda była kapryśna – raz słońce, raz deszcz, to nie przeszkadzało to wspaniałej zabawie. Ubytek energetyczny seniorzy mogli uzupełnić zdrowymi przekąskami i gorącymi napojami, które z uśmiechem serwowały dwie urocze wolontariuszki.

Na imprezie gościliśmy Wójta Gminy Wydminy Radosława Króla, który gorąco dopingował zawodników.

Wszyscy uczestnicy Spartakiady otrzymali medale i pamiątkowe dyplomy.

Serdecznie dziękujemy Ewelinie i Markowi Ostrowskim za zorganizowanie tej wyjątkowej imprezy, a młodym wolontariuszom wielkie brawa za ich pracę.

Na fotorelację ze Spartakiady zapraszamy do fotogalerii.