Kiermasz świąteczny w Wydminach.

dsc_8576-001W ostatnią niedzielę przed świętami Bożego Narodzenia Gminny Ośrodek Kultury w Wydminach zorganizował tradycyjny kiermasz świąteczny. Sala widowiskowo-sportowa GOK zamieniła się w magiczną świąteczną krainę. Na pięknie udekorowanych stoiskach można było zakupić ozdoby świąteczne: choinki, bombki, aniołki, stroiki, ręcznie robione kartki świąteczne, drewniane zabawki, bałwanki i wiele innych ozdób.  Można było kupić i skosztować znakomitych pierogów z kapustą i grzybami, wypić czerwony barszczyk i grzane piwo. Panie ze Stołówki „Placówka” na miejscu lepiły, gotowały i smażyły pierogi, które szybko znikały zjadane przez przybyłych na kiermasz.dsc_8554-001

Tradycyjnie już GOK zorganizował konkurs na najpiękniejsza szopkę bożonarodzeniową. W tym roku konkurs odbywał się w dwóch kategoriach: dzieci i dorośli. Do konkursu zgłoszono 11 szopek. W kategorii dzieci I miejsce zdobyła Kinga Zakrzewska z Wydmin, II miejsce – Wojciech Mańkiewicz i Michał Żukowski z Talek, III miejsce – Aleksandra Sosnowska oraz Wiktoria i Kacper Słuchoccy ze Starych Juch. W kategorii dorośli I miejsce zdobyło Stowarzyszenie Promocji i Rozwoju Rydzewo, II miejsce – studentki z UTW Wydminy, III miejsce – Barbara Milke z Wydmin. Zwycięska szopka z Rydzewa wzbudzała ogromny zachwyt wszystkich przybyłych na kiermasz. Podziwialiśmy kunszt i precyzję wykonania wszystkich elementów tej wyjątkowej szopki, która kręciła się wokół swojej osi.

dsc_8589-001Na scenie odbywały się występy artystów od przedszkolaka do seniora. Program był wybitnie świąteczny. Przedszkolaki z ZSO Wydminy zaśpiewały piosenki świąteczne i kolędy. Teatrzyk Chochliki i studentki WUTW „Babki z klasą” przedstawiły jasełka. To było wyjątkowe przedstawienie, gdyż dzieci i seniorzy zagrali we wspólnym projekcie pod kierunkiem Zofii Łopuszyńskiej. Pięknie zabrzmiały kolędy zaśpiewane przez połączone chóry: Złote Nutki, Feliksinki, Lira i Chór Parafialny. Każdy z tych chórów wykonał także oddzielnie mini koncert kolęd. Nie zabrakło także solowych występów młodych artystów śpiewających i grających kolędy na fortepianie, klarnecie i flecie. Program artystyczny zakończyli Sapiniacy z Kruklanek, którzy zaśpiewali kolędy po polsku i ukraińsku.

To był bardzo magiczny kiermasz, przepełniony radosnym oczekiwaniem na Święta Bożego Narodzenia.

Dziękujemy wszystkim wystawcom i artystom za piękne stoiska i występy, dzięki wam ten kiermasz był tak wyjątkowy.

Na fotorelację z kiermaszu zapraszamy do fotogalerii. Filmiki z imprezy zamieścimy niebawem na naszym profilu fb.