Kiermasz świąteczny w Wydminach.

W niedzielę 19 grudnia Gminny Ośrodek Kultury w Wydminach zaprosił mieszkańców naszej gminy na kiermasz świąteczny. Tegoroczny kiermasz odbył się na placu przed wydmińskim kościołem. Na stoiskach można było zaopatrzyć się w świąteczne wędliny, potrawy i ciasta, a także w piękne bożonarodzeniowe ozdoby i kartki. Wręczyliśmy także nagrody za najpiękniejszą szopkę bożonarodzeniową. To była już dziesiąta edycja konkursu. W tym roku do konkursu zgłoszono 14 szopek. I miejsce w kategorii Indywidualna zdobyła szopka Kingi Zakrzewskiej, II miejsce szopka Barbary Milke, a III szopka Roksany Michałuszko. W kategorii Grupowa I miejsce zdobyła szopka młodzieży z Gminnej Biblioteki Publicznej w Gawlikach Wielkich, II miejsce szopka studentek Wydmińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, a III szopka rodziny Niewęgłowskich z Giżycka. Pozostali uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodkie upominki. Szopki są wystawione w wydmińskim kościele i tam można je podziwiać do Trzech Króli.

Nagrody ufundował Gminny Ośrodek Kultury w Wydminach.

Na kiermaszu mieliśmy także wyjątkowego gościa, gdyż odwiedził nas św. Mikołaj wraz ze świtą z Fundacji Projekt ARCHE. Mikołaj dla każdego miał słodkie podarunki, a śnieżynki i elf  z uśmiechem dzielnie mu pomagali.

Na zakończenie kiermaszu zaprosiliśmy na wyjątkowy koncert kolęd w wykonaniu zespołu Sukces z Mrągowa pod kierunkiem Agaty Dowhań. Usłyszeliśmy kolędy we współczesnej aranżacji i żywiołowym wykonaniu młodych artystów. Ten piękny koncert wprowadził nas w radosny bożonarodzeniowy nastrój.

Dziękujemy strażakom OSP Wydminy za zabezpieczenie placu na kiermasz, dyrektorowi DPS Wydminy za udostępnienie pomieszczenia dla zespołu Sukces.

Szczególne podziękowania składamy księdzu proboszczowi Januszowi Warych za udostępnienie wydmińskiego kościoła na wystawę szopek i koncert kolęd.

Na fotorelację z kiermaszu zapraszamy do fotogalerii.