Kiermasz świąteczny w Wydminach.

DSC_5149-00120 grudnia sala górna Gminnego Ośrodka Kultury w Wydminach błyszczała świątecznymi dekoracjami. Pod scena górowała piękna choinka, a na scenie zimowa dekoracja z reniferem ciągnącym sanie trochę rekompensowała nam brak zimowej pogody na zewnątrz.
Uczestnikom kiermaszu świąteczne życzenia złożyli dyrektor GOK Ewa Kulpińska-Mejor, Wójt Gminy Wydminy Radosław Król oraz Przewodnicząca Rady Gminy Wydminy Grażyna Plato.
W ogłoszonym przez GOK konkursie na najpiękniejszą szopkę bożonarodzeniową I miejsce zdobyła szopka Stowarzyszenia Rozwoju i Promocji Rydzewa. Przyznano dwa II miejsca dla szopki wykonanej przez Kingę i Iwonę Zakrzewskie oraz przez Julię Haliasz. DSC_5208-001
Stoiska oferowały bogaty wybór ozdób bożonarodzeniowych i świątecznych przysmaków. Można było na miejscu posilić się wybornymi pierogami i ciepłymi bułeczkami oferowanymi przez bar „Kuba”. A na scenie prezentowali się w świątecznym repertuarze kolejno chóry: „Feliksinki”, chór najmłodszych dzieci i „Lira” pod dyrygenturą Beaty Ordyniec. Świąteczne piosenki zaśpiewały dziewczęta z grupy wokalnej GOK pod kierunkiem Ryszarda Lenkiewicza. Następnie na scenie zaprezentował się chór „Cantabile” z Giżycka. Wysłuchaliśmy także ludowych pastorałek w wykonaniu Kapeli Rodzinnej Bałdygów, którzy towarzyszyli także dzieciom śpiewającym piosenki świąteczne pod kierunkiem Marii Joka. Kabaret studentek WUTW „Babki z klasą” rozbawiły publiczność skeczem „Niebo”, a kiermasz zakończyliśmy występem młodych artystów z Kaliningradu, którzy na finał złożyli nam życzenia świąteczno-noworoczne.

Na fotorelację z kiermaszu zapraszamy do fotogalerii.