Nasi seniorzy na Warmińsko-Mazurskiej Senioriadzie.

W dniach 1-3 czerwca 2017 r. w Ełku studenci Uniwersytetów Trzeciego Wieku z Warmii i Mazur spotkali się na Senioriadzie. Uroczyste otwarcie Senioriady odbyło się na stadionie miejskim w Ełku, gdzie uniwersyteckie drużyny zaprezentowały się w przemarszu jak na igrzyskach olimpijskich. Tam też rozegrane zostały zawody biegowe. Wydmiński uniwersytet w biegu na 60 m reprezentowała Barbara Czeberkus, której niewiele zabrakło, aby znaleźć się na podium. Dwie nasze studentki Krystyna Buko i Grażyna Chitruszko rywalizowały w marszu nordic walking. Ta konkurencja była najliczniej obsadzona przez seniorów. Rozegrano także zawody pływackie, kajakowe, rajd rowerowy oraz turniej bowlingowy. Niestety ograniczona liczba uczestników z danego uniwersytetu oraz jednoczesny termin rozgrywania wszystkich konkurencji sportowych nie pozwoliły nam na uczestnictwo w innych konkurencjach. Jednak najważniejsza była dobra zabawa, integracja seniorów oraz promocja aktywnego trybu życia. Ostatniego dnia Senioriady w amfiteatrze przy Ełckim Domu Kultury wysłuchaliśmy koncertu Miejskiej Orkiestry Dętej i odebraliśmy statuetkę uczestnictwa w Warmińsko-Mazurskiej Senioriadzie.

Na fotorelację z Senioriady zapraszamy do fotogalerii.