Orszak Trzech Króli w Wydminach

To już trzeci rok, jak jesteśmy w wielkiej orszakowej rodzinie, która w święto Trzech Króli przemierza ulice polskich miejscowości. Tegoroczny orszak zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Wydminach we współpracy z Fundacją „Orszak Trzech Króli” przebiegał pod hasłem „Cuda, cuda ogłaszają”.

Uroczystości orszakowe rozpoczęliśmy o godz. 12.00 mszą św. w wydmińskim kościele. Po mszy anioł Gabriel powitał króli ze świtą i barwny orszak ze śpiewem wyruszył ulicami Wydmin prowadzony przez chorążego. Uczestnicy orszaku przybrani w korony szli za gwiazdą betlejemską śpiewając kolędy. Po drodze spotkaliśmy króla Heroda, który wypytywał mędrców o dzieciątko zwane przez proroków Królem królów.

Prowadzeni przez gwiazdę betlejemską wróciliśmy do kościoła, gdzie przy stajence na pokłon królów czekała Maria i Józef z dzieciątkiem. Powitał nas śpiewem chór Lira. Królowie złożyli dary i wspólnie z uczestnikami orszaku złożyli pokłon dzieciątku.

Do stajenki przybyła także kapela z GOK, śpiewając pastorałki.

Orszakowe uroczystości zakończyliśmy śpiewając wspólnie kolędy.

Dziękujemy wszystkim, którzy się zaangażowali w organizację Orszaku, a w szczególności panom Waldemarowi Samborskiemu, Stanisławowi Bałdyga i Tadeuszowi Łukaszczuk – odtwórcom ról króli, aniołom – Magdalenie, Gabrysi i Zuzannie, chorążym – Robertowi i Igorowi, pastuszkom – Wiktorowi, Jeremiaszowi i Wiktorowi,  Dominice – Marii i Rafałowi – Józefowi, aniołowi Gabrielowi – Ewie Kulpińskiej-Mejor, Bożenie Koziarskiej w roli Heroda oraz Marii Joka w roli dworzanina.

Dziękujemy chórowi Lira pod kierunkiem Beaty Ordyniec oraz kapeli „Wydminersi” za piękne pastorałki.

Podziękowanie kierujemy także dla pana Łukasza Wrońskiego za prowadzenie orszakowego śpiewania kolęd.

Szczególne podziękowania kierujemy dla ks. Proboszcza Janusza Warycha za życzliwość i pomoc w organizacji orszaku.

Dziękujemy także mieszkańcom Wydmin za bardzo liczny udział w orszaku.

Zdjęcia z orszaku w fotogalerii, a filmiki są dostępne na naszym profilu fb.