„Piaf” – wyjątkowy koncert w Wydminach.

16 lutego gościliśmy w Gminnym Ośrodku Kultury w Wydminach artystów z wyjątkowym koncertem „Piaf” – opowieścią o wielkiej legendzie francuskiej piosenki Edith Piaf.

W rolę Piaf wcieliła się Katarzyna Dendys-Kosecka, której towarzyszyli Tomasz Pała – pianista, Wojciech Golec – akordeonista i Bartłomiej Stuchlik – kontrabasista.

„Piaf” to historia zwyczajnej dziewczyny, która z ulicznej śpiewaczki stała się światową gwiazdą, historia dojrzałej kobiety – ofiary nieszczęśliwych uczuć i tragedii, a także splotów wydarzeń prowadzących do samozniszczenia. Wreszcie „Piaf” to opowieść o wielkiej artystce, której piosenki zna cały świat.

Podczas tego koncertu poznaliśmy wszystkie oblicze Edith Piaf – drobnej kobiety -„Wróbelka”, której siła i ekspresja śpiewania trafiała do serc milionów ludzi i do dzisiaj zachwyca wielbicieli jej talentu.

Katarzyna Dendys-Kosecka stworzyła na scenie wiarygodny portret wielkiej piosenkarki. Jej piosenkami snuła opowieść o wielkiej miłości, głębokim smutku i wielu tragediach spadających na gwiazdę. Usłyszeliśmy największe hity E. Piaf: “La vie en rose”, “Hymne à l’amour”, a na zakończenie koncertu ostatni wielki przebój – “Non, je ne regrette rien”.

Miliony ludzi do dziś słuchają piosenek Piaf, spełniając jedno z jej największych marzeń. – „Chcę sprawić, by ludzie płakali, nawet jeśli nie rozumieją słów”. Na koncercie w Wydminach także u wielu widzów pojawiły się łzy wzruszenia.

Organizatorem koncertu był Gminny Ośrodek Kultury w Wydminach oraz Fundacja Projekt ARCHE – realizator projektu „Młodzi Duchem”.

Na fotorelację z koncertu zapraszamy do fotogalerii.