Piękne palmy wielkanocne w Wydminach.

Tradycyjnie w Niedzielę Palmową Gminny Ośrodek Kultury w Wydminach zorganizował konkurs na Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną w gminie Wydminy. W tym roku do konkursu zgłoszono siedem palm z sołectw Gawliki Małe, Gawliki Wielkie, Mazuchówka, Szczepanki, Wydminy oraz z DPS + Senior Wigor i Wydmińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Wykonawcy palm zaprezentowali swoje dzieła na mszy św. w wydmińskim kościele, a potem przeszliśmy do GOK-u, gdzie na kiermaszu świątecznym można było z bliska zobaczyć kunszt wykonanych palm.

Gratulacje wykonawcom palm złożyli Wójt Gminy Wydminy Radosław Król, przewodnicząca Rady Gminy Grażyna Plato oraz dyrektor GOK Ewa Kulpińska-Mejor. Wszystkie palmy zasłużyły na miano najpiękniejszej i wykonawców nagrodzono dyplomami i czekami. Szczególnie wyróżniała się palma wykonana przez studentki WUTW, gdyż miała barwy biało-czerwone w hołdzie dla 100-lecia odzyskania niepodległości Polski.

Na kiermaszowych stoiskach można było kupić ręcznej roboty ozdoby wielkanocne oraz spróbować świątecznych ciast i wędlin.

 

Na fotorelację z kiermaszu zapraszamy do fotogalerii.