Piękne Palmy Wielkanocne w Wydminach.

02Tradycyjnie, w Niedzielę Palmową, 20 marca br. odbył się Konkurs na Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną w Gminie Wydminy organizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Wydminach.  W tym roku mogliśmy podziwiać 12 palm wykonanych przez sołectwa: Gawliki Małe, Gawliki Wielkie, Mazuchówka, Siedliska, Szczepanki, Talki i Wydminy oraz przez DPS Wydminy, studentki zajęć plastycznych WUTW, Przedszkole „Słoneczna Kraina”, Pracownię Tkactwa i Plastyki Obrzędowej w Mazuchówce i Beatę Kuźmińską-Sawoń z dziećmi. Konkursowe palmy uświetniły uroczystą mszę św. w wydmińskim kościele parafialnym, następnie delegacje z palmami przeszły do budynku GOK.03

Wszystkie palmy pięknie się prezentowały i budziły zachwyt kunsztem wykonania. Organizatorzy konkursu zdecydowali, że każda palma zasługuje na wyróżnienie i dlatego ich wykonawcy otrzymali dyplomy udziału w konkursie oraz czeki o jednakowym nominale. Czeki ufundował GOK Wydminy, Urząd Gminy Wydminy oraz pan Jerzy Mikuła – właściciel sklepu „Delikatesy”.

Podczas Kiermaszu Świątecznego na stoiskach swoje towary oferowały: Agroturystyka Placówka,  Przedszkole „Słoneczna Kraina”, Stowarzyszenie „Orłowo-Razem w Przyszłość”, Pracownia Tkactwa i Plastyki Obrzędowej pp. Bałdygów oraz sołectwo Wydminy. Można było zakupić wielkanocne przysmaki – szynki, kiełbasy, ciasta oraz piękne ozdoby świąteczne – dekoracyjne jajka, stroiki, baranki i kartki.

Na fotorelację z imprezy zapraszamy do fotogalerii.