„Pół na pół” – wielki teatr w Wydminach.

24 maja br. w Gminnym Ośrodku Kultury w Wydminach odbył się znakomity spektakl teatralny „Pół na pół” w reżyserii Wojciecha Malajkata. Wspaniali aktorzy Piotr Szwedes i Piotr Polk, grający przyrodnich braci, przedstawili historię relacji łączącej ich z matką w przewrotny i bardzo zabawny sposób.

Matka jest tylko jedna, czasem to o jedną za dużo. I choć matka jako postać nie pojawia się na scenie, to przez cały spektakl  czuć jej dominującą obecność,  wpływającą na zachowanie i decyzje braci.

Błyskotliwe i zabawne dialogi, wyraziście nakreślone postacie. Piętrowe kłamstwa, zwroty akcji i mnóstwo bardzo czarnego humoru. Starający się o spadek po wciąż żyjącej matce duet Szwedes i Polk stworzyli na scenie wspaniały pokaz gry aktorskiej.

Publiczność znakomiecie bawiła się podczas spektaklu, a na zakończenie nagrodziła aktorów owacją na stojąco.

To wyjątkowe wydarzenie teatralne mieszkańcy gminy Wydminy mogli obejrzeć dzięki dyrektor GOK Wydminy Ewie Kulpińskiej-Mejor i wsparciu finansowemu Gminy Wydminy oraz Fundacji Projekt Arche.