Święto śpiewu chóralnego w Wydminach.

W sobotę 11 września w Gminnym Ośrodku Kultury w Wydminach obchodziliśmy jubileusz XX-lecia Festiwalu Chórów Seniora oraz XX-lecie działalności Chóru Lira.

Na tą wyjątkową uroczystość zaprosiliśmy chóry i zespoły Pojezierze z Ełku, Oleckie Echo z Olecka oraz Mazury ze Starych Juch.

Festiwal rozpoczął chór Lira piosenką „Dwadzieścia lat a może mniej”, po zaśpiewaniu której panie otrzymały róże wręczane przez dyrektor GOK Wydminy Ewę Kulpińską-Mejor i Przewodniczącego Rady Gminy Wydminy Waldemara Samborskiego.

A potem nastąpiło śpiewanie – wzruszające, wesołe i porywające do tańca. Na zakończenie prezentacji festiwalowych wszystkie chóry zaśpiewały wspólnie piosenkę „Te opolskie dziouchy”.

W podziękowaniu za wspaniałe występy chóry otrzymały stauetki ufundowane przez Kowalstwo Krobia – Wiesław Urbański i pamiątkowe dyplomy.

Panie z chóru Lira z okazji swojego jubileuszu otrzymały od uczestników festiwalu mnóstwo gratulacji, życzeń, kwiatów i upominków. Życzenia i gratulacje przesłała także Wójt Gminy Stare Juchy pani Ewa Jurkowska-Kawałko.

Pan Waldemar Samborski pogratulował organizatorom festiwalu wyjątkowej imprezy, a Jubilatkom podziękował za 20 lat śpiewania i życzył kolejnych jubileuszy i radości ze śpiewu. W pięknych słowach podkreślił ogromny wkład pracy Beaty Ordyniec, dyrygentki chóry Lira, której muzyczna pasja zaowocowała nie tylko w rozśpiewaniu seniorów, ale także dzieci i młodzieży, gdyż od wielu lat prowadzi chóry Feliksinki i Felusie przy ZSO Wydminy.

Po tych wzruszających chwilach nadszedł czas na biesiadę, wspólne śpiewy i tańce.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom festiwalu za wspaniałą atmosferę, mnóstwo ciepłych słów uznania, zaproszeń na imprezy do Olecka, Ełku i Starych Juch, a naszym chórzystkom życzymy, aby zawsze były tak radosne jak podczas tego wyjątkowego jubileuszu.

Festiwal zorganizował Gminny Ośrodek Kultury w Wydminach przy wsparciu Forum NGO’S Wydminy.

Na fotorelację z festiwalu zapraszamy do fotogalerii.