Uroczyste otwarcie sali „górnej” GOK po remoncie.

26 września br. o godz. 12.00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Wydminach odbyło się uroczyste otwarcie sali „górnej” po remoncie sceny. Gospodyni wydarzenia dyrektor GOK Wydminy Ewa Kulpińska-Mejor powitała zaproszonych gości: władze gminy Wydminy
w osobach: Z-cę Wójta Andrzeja Cieśluka, Przewodniczącego Rady Gminy Waldemara Samborskiego, sekretarz Gminy Alinę Romanowicz i Skarbnika Gminy Elżbietę Sosnowską. Na uroczystości byli także obecni Radni Gminy Wydminy, przedstawiciele firmy KOMPLEKS – wykonawcy robót, przedstawiciel firmy w której zakupiono sprzęt nagłaśniający oraz mieszkańcy Wydmin.

Przybyli na tą wyjątkową imprezę mogli podziwiać odmienioną scenę i salę, która po wielu latach eksploatacji wreszcie doczekała się gruntownego odświeżenia. Już samo wejście na salę, do której prowadzą nowoczesne drzwi robi wrażenie. Na wyposażeniu sceny znalazły się nowe światła na rampach, nowy sprzęt nagłaśniający, nowe schody prowadzące na scenę. Cała scena została pomalowana specjalna farba w odcieniach szarości i czerni. Na wyposażeniu sali znalazło się 150 nowych wygodnych krzeseł oraz wózek do ich przewozu.

Na modernizację, remont i doposażenie sceny i sali widowiskowej Gminny Ośrodek Kultury w Wydminach otrzymał dofinansowanie w kwocie 87 309,00 zł z Województwa Warmińsko-Mazurskiego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Morskiego
i Rybackiego. Na pokrycie wkładu własnego operacji GOK Wydminy otrzymał dotację celową od Gminy Wydminy w kwocie 15 407,00 zł.

Ze środków własnych GOK Wydminy odmalował ściany sali oraz zakupił grafiki, które pięknie ozdobiły ściany.

Uroczystość otwarcia sali po remoncie nie mogła się odbyć bez specjalnego koncertu gości
z Warszawy zespołu „Retro Orchestra” w składzie: Aleksandra Wylężek – wokal, Radosław Mysłek – instrumenty perkusyjne, Piotr Kopietz – akordeon, kierownictwo artystyczne.  Muzycy zespołu w programie „Wspomnienie dawnych lat” przypomnieli najpiękniejsze kompozycje muzyki rozrywkowej z lat 20. i 30. XX wieku, czyli okresu eleganckich kawiarni, szalonych kabaretów i swingujących dancingów. Nowe, autorskie aranżacje popularnych i lubianych szlagierów takich jak: Odrobina szczęścia w miłości, Ty miłość
i wiosna, Tango milonga, Już nigdy, Całuj mnie, Ja się boję sama spać
chwytały za serca obecnych na sali.

Dyrektor GOK Ewa Kulpińska-Mejor wraz z pracownikami składa podziękowania władzom Gminy Wydminy za okazane wsparcie i pomoc finansową na realizację projektu. Serdeczne podziękowania składamy także wykonawcom prac remontowych – firmie KOMPLEKS
z Wydmin i jej pracownikom za rzetelną pracę. Dziękujemy także przedstawicielom Stowarzyszenia Lokalna Grupa Rybacka Wielkie Jeziora Mazurskie za pomoc merytoryczną przy projekcie.

Dzięki temu projektowi scena jest dostosowana do wymogów rozmaitych technik artystycznych, a wyposażenie sali w nowe krzesła zwiększy komfort uczestników wydarzeń artystycznych.

Na fotorelację z wydarzenia zapraszamy do fotogalerii.