Wycieczka seniorów do Tykocina i Białegostoku.

30 listopada br. seniorzy z gminy Wydminy – beneficjenci projektu „Młodzi duchem” uczestniczyli w wycieczce do Tykocina i Białegostoku.

W Tykocinie zwiedzaliśmy zamek zrekonstruowany od podstaw na fundamentach zamku, którego mury były świadkiem wielu ważnych historycznych wydarzeń w okresie Polski Jagiellonów, wojny ze Szwedami i panowania Sasów. W muzeum umiejscowionym w podziemiach zamkowych mogliśmy zobaczyć wiele eksponatów z okresu XVI – XVII wieku. W sali balowej podziwialiśmy piękny zrekonstruowany czterometrowy piec. Zamkowymi krużgankami przeszliśmy do baszty, ze szczytu której można podziwiać piękny krajobraz Kotliny Biebrzańskiej. Po zwiedzaniu seniorzy udali się do sali biesiadnej, gdzie zjedli wyborny posiłek.

Następnie udaliśmy się do Białegostoku do Teatru Dramatycznego im. A. Węgierki, gdzie obejrzeliśmy spektakl „Wszystko w rodzinie”. Ta fenomenalna farsa, której akcja dzieje się w szpitalu, rozśmieszyła widzów i łez, którzy nagrodzili aktorów owacją na stojąco.

Te wspaniałe doznania historyczno-kulturalne seniorzy zawdzięczają organizatorom wycieczki – Fundacji Projekt Arche – realizatorowi projektu „Młodzi Duchem” oraz Gminnemu Ośrodkowi Kultury w Wydminach.

Na fotorelację z wycieczki zapraszamy do fotogalerii.