Wydmińska akcja „Nakręć się na pomaganie”.

Dzisiaj o godz. 12.00 oficjalnie rozpoczynamy akcję zbierania korków w Gminie Wydminy. Pojemnik na korki stoi na placu przed Urzędem Gminy i bardzo szybko się napełnia. Zachęcamy wszystkich do wrzucania plastikowych nakrętek.
Pomysł na pojemnik wyszedł od mieszkańców naszej gminy, radni przekazali prośbę o postawienie pojemnika organizacjom pozarządowym (Forum NGO’S Wydminy, Spółdzielnia HS Prekursor, Fundacja Projekt ARCHE, LUKS Sport z Kulturą, Kombajn Kulturalny, Rada Rodziców i Samorząd Uczniowski przy ZSO Wydminy oraz Gminny Ośrodek Kultury w Wydminach), które zorganizowały się, zebrały środki i ufundowały pojemnik.
W oficjalnym otwarciu wzięli udział: Radosław Król Wójt Gminy Wydminy, Waldemar Samborski Przewodniczący Rady Gminy Wydminy, Radne Małgorzata Myszkowska i Krystyna Pindur, dyrekcja ZSO Wydminy – Dorota Fiedorczyk i Janina Dubnicka, Dyrektor OK Wydminy Ewa Kulpińska-Mejor oraz przedstawiciele fundatorów pojemnika i mieszkańcy.
Gorąco zachęcamy wszystkich do zbierania i wrzucania nakrętek.
Na fotorelację zapraszamy do fotogalerii.