Wydmińskie Dni Rodziny.

31 maja obchodziliśmy w Wydminach Dni Rodziny pod hasłem „ Dobre relacje siłą rodziny” organizowane w ramach XX Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny. Stadion gminny w Wydminach zamienił się w wielki plac zabaw, gdzie wspólnie bawiły się dzieci, młodzież, rodzice i dziadkowie. Gościliśmy także seniorów z Domu Pomocy Społecznej. Atrakcji było mnóstwo: ścianka wspinaczkowa, zabawy z chustą klanza, mocowanie się z liną, gry planszowe, zmagania planszowe, miasteczko rowerowe, rozgrywki tenisa stołowego w hali sportowej, kreatywne zabawy z maluchami. Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się loteria i malowanie twarzy. Każdy mógł się przyczynić do malowania kolażu na folii, a także tworzyć wspaniałe bańki mydlane. Animatorzy z Kombajnu Kulturalnego zaprosili dzieci do budowania i malowania makiety Wydmin. Strażacy uczyli udzielania pierwszej pomocy, a policja czuwała nad bezpieczeństwem i prowadziła pokaz jazdy w alkogoglach.

Trenerzy ZSO Wydminy zapewnili moc atrakcji sportowych organizując turniej piłki siatkowej i turniej mini piłki nożnej.

Niedobór energii można było uzupełnić w bogato zaopatrzonym bufecie owocowym.

Wręczone zostały także nagrody laureatom konkursu plastycznego organizowanego z okazji Dni Rodziny. Wszystkie dzieci biorące udział w tym konkursie otrzymały pamiątkowe dyplomy.

To był wspaniały dzień pełen pozytywnej energii.

Organizatorami Wydmińskich Dni Rodziny byli: Gmina Wydminy, GOPS, GOK, GKRPA, GBP, ZSO Wydminy, SP Gawliki Wielkie, a odbywały się one pod patronatem Wójta Gminy Wydminy Radosława Króla.

Na fotorelację z imprezy zapraszamy do fotogalerii.