Wystawa polskich banknotów XX wieku.

W dniach 4 – 18 września w Gminnym Ośrodku Kultury w Wydminach można było obejrzeć

jedyną w swoim rodzaju wystawę wybranych polskich banknotów, które w minionym wieku były prawnym środkiem płatniczym w Polsce lub na ziemiach polskich, gdy te były zniewolone.

Zgromadzone na wystawie eksponaty to pieniądze wycofane z obiegu po zmianie środka płatniczego lub takie, które do obiegu nie weszły z powodu zawieruchy wojennej lub zmiany koncepcji państwa polskiego. Na wystawie zaprezentowane zostały także inne papiery wartościowe, jakie funkcjonowały w państwie polskim: obligacje międzywojenne i powojenne oraz „dobrowolne” cegiełki, z których dochód posłużył do współfinansowania Domu Partii.

Wystawa banknotów to niecodzienna, interesująca lekcja historii, z której mogli skorzystać uczniowie naszych szkół, a także mieszkańcy Wydmin. Dorośli z nostalgią, a często z rozbawieniem rozpoznawali banknoty, którymi kiedyś płacili za przeróżne „dobra” w młodości.