Dni Rodziny w Wydminach.

DSC_6438-001„Rodzina – tu wszystko się zaczyna” – pod tym hasłem obchodziliśmy w tym roku w Wydminach Dni Rodziny organizowane w ramach XVIII Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny.

W sobotę 21 maja 2016r. rodzinne imprezy  rozpoczęły się o godz. 11.00 w Gminnym Ośrodku Kultury. Przybywający na imprezę otrzymywali pamiątkowe plakietki i słodycze.  Organizatorzy Dni Rodziny oraz Z-ca Wójta Maria Dolecka ogłosili wyniki konkursu plastycznego dla dzieci. W tym roku w ramach konkursu dzieci wykonały prace trójwymiarowe obrazujące rodzinny dom. Młodzi laureaci konkursu otrzymali dyplomy i nagrody. Do wspólnej zabawy zaprosił zespół „Kaczki z nowej paczki”. Ich wesołe piosenki połączone z zabawnymi konkursami porwały do zabawy dzieci i dorosłych. Było dużo śpiewu i tańca, a przede wszystkim radosnego śmiechu. Po radosnych pląsach przyszedł czas na podziwianie kunsztu artystycznego naszych gości – zespołów i solistów z Kaliningradu. Wspaniałe tańce dziecięcych zespołów oraz piękne wykonania solistów-instrumentalistów były gorąco oklaskiwane przez zgromadzoną publiczność.DSC_0154-001

Podczas imprezy w GOK-u przybyłe panie mogły skorzystać z darmowych porad oraz drobnych zabiegów kosmetycznych oferowanych przez przedstawicielki „Oriflame”.

Po południu na Orliku rozpoczął się Wydmiński Piknik Piłkarski „Zdrowa Rodzina Wygrywa”. W rozgrywkach piłkarskich wzięły udział drużyny w trzech kategoriach wiekowych: U-8, U-11 i U-14. W każdej z drużyn grała trójka dzieci, a na bramce stał rodzic. Mecze toczyły się w szybkim tempie, a młodzi piłkarze cieszyli się z dużej ilości zdobytych bramek, w czym wydatnie pomagali rodzice-bramkarze. Bardzo emocjonujące były finały, a licznie zgromadzeni kibice głośno dopingowali wszystkie drużyny. Wszyscy uczestnicy piłkarskich zmagań otrzymali pamiątkowe medale, a zwycięzcy w swoich kategoriach wiekowych puchary. W przerwach między meczami młodzi piłkarze uzupełniali ubytek energetyczny smacznymi owocami i słodyczami. Trenerską i organizacyjną pieczę nad meczami sprawował trener Marek Ostrowski.

Ten dzień pokazał rodzicom, jak dużo radości można czerpać z przebywania z dzieckiem i wspólnej zabawie.

Organizatorami Wydmińskich Dni Rodziny byli: Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Wydminach, Gminna Komisja ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Gminny Ośrodek Kultury w Wydminach oraz LUKS Sport z Kulturą ZSO Wydminy, a patronat honorowy sprawowała Z-ca Wójta Gminy Wydminy pani Maria Dolecka.

Na fotorelację z imprezy zapraszamy do fotogalerii.