IV Marsz Nordic Walking Studentów UTW 2016 w Wydminach.

DSC_0017-0017 maja 2016r. o godz. 11.00 w całej Polsce studenci Uniwersytetów Trzeciego Wieku ruszyli w trasę z kijkami, aby pokonać 5 km marszu. Była to już czwarta edycja Marszu Nordic Walking organizowana przez Stowarzyszenie „Akademia Złotego Wieku” w Wejherowie, Polską Federację Nordic Walking oraz Akademię Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku. W tym roku także nasz uniwersytet włączył się w akcję, która promuje zdrowy tryb życia seniorów.

Piękna pogoda sprzyjała aktywności fizycznej na świeżym powietrzu. We wspaniałych humorach nasi studenci ruszyli w trasę alejką wokół pięknego jeziora Wydmińskiego, którą pokonali dwa razy, czyli zaliczyli obowiązkowe 5 km marszu. Do udziału w marszu zaprosiliśmy władze naszej gminy: Wójta Gminy Wydminy Radosława Króla oraz Z-cę Wójta Marię Dolecką. Wszyscy uczestnicy otrzymali okolicznościowe przypinki oraz certyfikaty zaświadczające uczestnictwo w marszu.

Imprezę zakończyliśmy wspólnym posiłkiem, czyli grillowanymi kiełbaskami. Mamy nadzieję, że za rok w V marszu weźmie udział jeszcze więcej studentów oraz sympatyków. Zapraszamy wszystkich bez względu na wiek, bowiem „w zdrowym ciele zdrowy duch”.

Na fotorelację z marszu zapraszamy do fotogalerii.