Dni Wydmin

W dniach 30 czerwca – 1 lipca br. świętowaliśmy Dni Wydmin.  Główne obchody odbyły się w sobotę 30 czerwca na placu Rynek. Świętowanie rozpoczęliśmy XVII Festiwalem Chórów Seniora. Na scenie wystąpiły chóry: „Legenda” ze Stawigudy, „Moderato” z Barczewa, „Pojezierze” z Ełku, Oleckie Echo z Olecka, „Mazury” ze Starych Juch, Nauczycielski Chór Kameralny z Giżycka oraz „Lira” z Wydmin. Tradycją festiwalu jest wykonanie przez wszystkie chóry wspólnej pieśni. W tym roku była to pieśń „Cześć polskiej ziemi, cześć” w hołdzie dla 100-lecia odzyskania niepodległości Polski. W podziękowaniu za wspaniałe występy chóry otrzymały pamiątkowe statuetki i dyplomy.

Festiwal zakończyliśmy wzruszającym pożegnaniem pani Natalii Czarnieckiej, która po osiemnastu latach, ze względu na stan zdrowia, zakończyła swoje śpiewanie w chórze „Lira”.

Po seniorach scenę opanowała młodzież, czyli zespół muzyczno-wokalny powstały w Gminnym Ośrodku Kultury pod kierunkiem Ryszarda Lenkiewicza. Na gitarach grały Zuzanna Klempert i Wiktoria Michalak, na perkusji Michał Garnis, a śpiewała Kornelia Kazaniecka. Kornelia i Weronika Król zaśpiewały solo kilka piosenek.

Po młodzieży zaprezentowali się profesjonalni artyści z zespołu Biesiada Show. Ich barwny, dynamiczny koncert to trzy godziny muzyki i humoru na żywo w rytmach Folk, Disco, Rock i Pop. Zespół bawił nas znanymi przebojami, niekonwencjonalnymi stylizacjami i dynamicznym graniem okraszonym dużą dawką dobrego humoru.

Dzieci także miały moc atrakcji. Dmuchańce zapewniały zabawę dla dzieci w każdym wieku.

Ten pełen atrakcji dzień zakończyliśmy zabawą z zespołem Wydminersi z GOK Wydminy. Panowie z zespołu graniem na żywo i i humorystycznymi komentarzami bawili nas do północy. Podczas zabawy wykonali premierowy utwór „Wydminy są najpiękniejsze”.

W niedzielę 1 lipca o godz. 20.00 przed dworcem PKP w Wydminach odbył się koncert piosenek Agnieszki Osieckiej „Byle nie o miłości”. Podczas koncertu zaprezentowany był film A. Osieckiej „Szampan”, który był nakręcony na dworcu w Wydminach. W hali dworca zaprezentowaliśmy wystawę zdjęć Wydmin z początku XX wieku.

Odbyła się także prezentacja ławeczki poświęconej Agnieszce Osieckiej.

Na fotorelację z imprezy zapraszamy do fotogalerii.