Kapela Rodzinna Bałdygów na festiwalu w Kazimierzu.

Podczas Festiwalu, oprócz przesłuchań konkursowych i koncertu laureatów, działał Klub Festiwalowy, oferujący możliwość bezpośredniego kontaktu z tradycyjną kulturą ludową w warsztatach  śpiewu, tańca, rękodzieła, zabawie tanecznej i spotkaniach z artystami ludowymi. W ramach Klubu zorganizowane były także Targi Instrumentów Ludowych.

Głównym celem Festiwalu jest popularyzacja, ochrona i dokumentacja autentycznego muzykowania i śpiewu ludowego. W przeglądzie konkursowym wzięły udział kapele ludowe , których skład i repertuar jest zgodny z tradycjami danego regionu, instrumentaliści , soliści grający na tradycyjnych instrumentach ludowych.

Na Dużym Rynku miały miejsce Ogólnopolskie Targi Sztuki Ludowej. Twórcy zrzeszeni w Stowarzyszeniu Twórców Ludowych prezentowali i sprzedawali swoje wyroby.

Gminę Wydminy reprezentowała Kapela Rodzinna Bałdygów, ściśle współpracująca z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Wydminach. Pani Anna i Stanisław Bałdygowie to uznani twórcy i śpiewacy ludowi, którzy z pasją kultywują muzykowanie i śpiew ludowy. Pani Anna Bałdyga – uznana tkaczka i twórczyni plastyki obrzędowej – prezentowała swe prace (chodniki, bieżniki i kilimy) oraz pokazywała techniki tkackie. Ogromne zainteresowanie stoiskiem pani Anny przyciągnęło także reporterów TVP1, którzy nagrali wywiad z panią Anną.

W niedzielę, ostatniego dnia festiwalu, uliczkami Kazimierza przeszedł barwny korowód uczestników tego ludowego święta.

Na fotorelację z festiwalu zapraszamy do fotogalerii.