Dni Wydmin

W dniach 4-5 lipca obchodziliśmy Dni Wydmin. Pierwszy dzień – sobota był dniem poświęconym kulturze, zwłaszcza tej w wykonaniu wydmińskich artystów. Na placu przed budynkiem GOK zaprezentowali się: chór „Lira”, sekcja rytmiki i kabaret „Babki z klasą” działające przy Wydmińskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku. Młodsze pokolenie reprezentowały śpiewające dziewczęta. Na scenie koncertowali także Katarzyna i Zygmunt Waraksowie z zespołem, zespół „Białe Kruki” z Kruklanek oraz „Molly Malone`s”.

Młodsze dzieci mogły zmierzyć się w kolarstwie na mini torze sprawnościowym. Dni Wydmin to także okazja do promocji. Na placu wyrósł kolorowy namiot z atrakcjami dla najmłodszych, promujący nowo powstałe przedszkole w Wydminach. Swoje stoiska promocyjne miała także nowo powstała w Wydminach Zasadnicza Szkoła Zawodowa, Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa w Giżycku oraz stoisko Stowarzyszenia Diabetyków, gdzie można było zmierzyć sobie poziom cukru i ciśnienie.

Specjalnymi gośćmi byli żołnierze z Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej, którzy przybyli do Wydmin z wozem bojowym i armatką. Sprzęt wojskowy cieszył się olbrzymim zainteresowaniem dzieci, które chętnie poznawały wóz bojowy od środka. Wojsko z okazji 20 rocznicy przyznania Brygadzie sztandaru, zorganizowało plener malarsko-rysunkowy, gdzie młodym artystom pozowali żołnierze. W sobotę można było także obejrzeć wystawę malarstwa Cezarego Kusza, artysty-amatora z Mazuchówki.

Wieczorem, gdy upał nieco zelżał, mieszkańcy ruszyli do tańca, bawiąc się do późnych godzin nocnych.

W niedzielę, 5 lipca odbyły się uroczystości nadania skwerowi przed kościołem miana Żołnierzy Wyklętych.

Dni Wydmin zakończyły się meczem piłkarskim rozegranym między Samorządowcami i Oldboyami a piłkarzami Mazura Wydminy. Mimo panującego upału, piłkarze wykazali się niesamowitą kondycją i dużą skutecznością strzelecką. Po wyczerpującym meczu ulgę przyniosła fontanna wody. Drużyny otrzymały puchary z rąk Z-cy Wójta Gminy Wydminy Marii Doleckiej i dyrektor GOK Ewy Kulpińskiej-Mejor.

Na fotorelację z Dni Wydmin zapraszamy do fotogalerii.