XIV Festiwal Chórów Seniora – Wydminy 2015

6 czerwca 2015 roku po raz czternasty odbył się Festiwal Chórów Seniora organizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Wydminach. W tym roku w festiwalu wzięło udział siedem chórów. Na scenie zaprezentowały się chóry: „Lira” z Wydmin, „Noktirne” z Łotwy, „Moderato” z Barczewa, Nauczycielski Chór Kameralny z Giżycka, „Mazury” ze Starych Juch, „Pojezierze” z Ełku oraz „Oleckie Echo” z Olecka.

W tym roku festiwal był międzynarodowy, ponieważ przyjechał do nas chór „Noktirne” z Marupe na Łotwie. Marupe to miejscowość położona niedaleko Rygi, stolicy Łotwy. Daleką drogę przebyły panie z chóru, aby zaprezentować się wydmińskiej publiczności. Swoim koncertem podbiły serca wszystkich. Ich piosenki wzbudziły aplauz publiczności i nagradzane były gromkimi brawami. Tradycyjnie, na zakończenie festiwalu wszystkie chóry zaśpiewały wspólnie pieśń. W tym roku obchodziliśmy 70 rocznicę zakończenia II wojny światowej, dlatego do wspólnego odśpiewania wybraliśmy pieśń „Idą leśni”.

Wszystkie chóry otrzymały pamiątkowe dyplomy i słodki upominek, a festiwal zakończył się wspólnym posiłkiem, gdzie także nie zabrakło śpiewów.

Na fotorelację z festiwalu zapraszamy do fotogalerii.