Osiągnięcia kolarskie Ryszarda Lenkiewicza

Ryszard Lenkiewicz – pracownik Gminnego Ośrodka Kultury w Wydminach, od wielu lat wielki pasjonat kolarstwa amatorskiego. Jest członkiem grupy kolarskiej „TK Masters Giżycko”. Mastersi biorą udział w wyścigach szosowych, zawodach przełajowych oraz MTB. Kolarstwo to wielka pasja Ryszarda i sposób na aktywny wypoczynek .

Coroczną przygodę z kolarstwem rozpoczyna Warszawskim Triatlonem Zimowym, organizowanym pod koniec stycznia. W tym roku odbyła się 30 edycja triatlonu. W maju rozpoczął się cykl wyścigów pod nazwą Milko Mazury MTB. Nasz kolega ścigał się i zbierał punkty do klasyfikacji generalnej w kolejnych etapach cyklu rozgrywanych w Warchałach, Giżycku, Krutyniu, Mrągowie, kończąc na Wólce Szczycieńskiej. W wyścigach zajmował czołowe miejsca, w siedmiu ukończonych wyścigach trzy razy stawał na podium, a cykl wyścigów zakończył na trzecim miejscu w ostatnim wyścigu w Wólce Szczycieńskiej, co przełożyło się na zajęcie III miejsca w klasyfikacji generalnej.

Uczestnictwo w innych wyścigach również przynosiło Ryszardowi wiele satysfakcji i miejsc medalowych w jego kategorii wiekowej:

– III miejsce w XIX Cyklocrossie Jesiennym MTB w Węgorzewie

– IV miejsce w wyścigu Gwiazda północy MTB w Starych Juchach

– III miejsce – kategoria M-50 w X Memoriale Stanisława Królaka w Warszawie

– I miejsce w Pucharze Polski w Kolarstwie Przełajowym w Białymstoku.

Sukcesy kolarskie nie przeszły bez echa. 21 maja 2019 roku Burmistrz Miasta Giżycko wręczył nagrody za wybitne osiągnięcia w dziedzinie sportu i kultury. Laureatem nagrody w dziedzinie sportu został Ryszard Lenkiewicz, za wybitne wyniki sportowe i reprezentowanie klubu kolarskiego TK Masters Giżycko oraz powiatu Giżycko.

Na fotorelację z wyścigów zapraszamy do fotogalerii.