Projekt „Pewnego Razu w Wydminach” – obóz językowy.

Projekt „Pewnego razu w Wydminach” realizowany jest w ramach Programu Polsko- Amerykańskiej Fundacji Wolności ENGLISH TEACHING, którego krajowym operatorem jest Nidzicka Fundacja Rozwoju NIDA. Realizatorem projektu jest FORUM NGO’S Wydminy.

Relacja Zosi Kasprowicz:

„W roku szkolnym 2018/19 w Gminnym Ośrodku Kultury w Wydminach chodziłam na zajęcia  dodatkowe z języka angielskiego i otrzymałam możliwość wyjazdu na obóz językowy. W lipcu pojechałam na dwa tygodnie do miejscowości Załęcze Wielkie. Przez dwa tygodnie  od poniedziałku do piątku odbywały się zajęcia z lektorami z USA. Mieliśmy zajęcia muzyczne, plastyczne, teatralne i taneczne rano i sportowe po południu. W sobotę mieliśmy wycieczkę do Łodzi. Każdego wieczoru były dyskoteki albo ogniska. Na zajęciach rozmawialiśmy większość czasu po angielsku. Na koniec obozu przygotowaliśmy układ taneczny, przedstawienie i piosenki po angielsku. Oprócz ćwiczenia angielskiego nauczyłam się jeszcze grać na ukulele. Bardzo mi się podobało i chciałabym jeszcze raz na taki pojechać.”