Seniorzy na rejsie Kanałem Elbląskim.

2 lipca seniorzy – beneficjenci projektu „Młodzi Duchem” oraz studenci i wykładowcy Wydmińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku wybrali się w rejs Kanałem Elbląskim. W wakacyjnym nastroju wyruszyliśmy w długa drogę do przystani Buczyniec, gdzie powitała nas załoga Przewozów Pasażerskich Statek „Cyranka” Doroty i Krzysztofa Rojewskich. Zaokrętowaliśmy się na dwa statki „Cyranka” i „Cyraneczka” i ruszyliśmy w rejs malowniczym kanałem pokonując po drodze cztery pochylnie: Buczyniec, Kąty, Oleśnica i Jelenie. Z dreszczykiem emocji pokonywaliśmy odcinki lądowe po których statki poruszały się na platformach ustawionych na szynach. Pochylnia Oleśnica z największą różnicą poziomów 24,5 m zrobiła na wszystkich niesamowite wrażenie. Dwie godziny spędzone na statku minęły bardzo szybko, a rejs umilały nam opowieści kapitanów o historii i ciekawostkach Kanału Elbląskiego. Rejs zakończyliśmy w przystani Jelenie, skąd ruszyliśmy w powrotną drogę do Wydmin. Wspaniała pogoda, która towarzyszyła nam podczas wycieczki pozwoliła na podziwianie walorów krajoznawczych i kulturowych tego wyjątkowego cudu techniki, jedynego takiego kanału na świecie.

Organizatorami wycieczki były: Fundacja Projekt ARCHE – realizator projektu „Młodzi Duchem, FORUM NGO’S Wydminy i Gminny Ośrodek Kultury w Wydminach.

Dziękujemy załogom statków „Cyranka” i „Cyraneczka” za gościnność, wspaniałą atmosferę i niezapomniany rejs.

Na fotorelację z rejsu zapraszamy do fotogalerii.