XXIV Wydmiński Jarmark Twórców Ludowych.

DSC_3496-00115 sierpnia już po raz 24 odbył się Wydmiński Jarmark Twórców Ludowych. To największa i z najdłuższą tradycją impreza w gminie Wydminy. Uroczystego otwarcia Jarmarku dokonali dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Wydminach Ewa Kulpińska-Mejor, Wójt Gminy Wydminy Radosław Król i Z-ca Wójta Maria Dolecka. Plac przed budynkiem GOK zapełnił się kolorowymi stoiskami, na których twórcy ludowi prezentowali swoje piękne wyroby. Rzeczy, które powstały dzięki ich talentowi i żmudnej pracy zachwycały wszystkich. Niepowtarzalna biżuteria, koronkowe i szydełkowe cudeńka, rzeźby, drewniane aniołki, ręcznie robione przedmioty codziennego użytku, ceramika, obrazy i wiele innych rzeczy dekoracyjnych i użytkowych kupowali mieszkańcy gminy i liczni turyści. Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się także kuchnia regionalna. Można było spróbować tatarskich potraw, kartaczy, różnorakich pierogów, litewskich wędlin i ręcznie robionych lizaków. Nie brakowało smakowitych miodów i ciasteczek pieczonych na miodzie. Jak co roku dużym zainteresowaniem cieszyła się także bogata oferta wyrobów wiklinowych. Rolnicy mogli się zapoznać z maszynami rolniczymi, jakie w ofercie ma firma Agro-Szczuka.
Na scenie prezentowały się zespoły: chór „Lira” z Wydmin, zespół „Mazury” ze Starych Juch, kapela Bałdygów z Mazuchówki, „Sapiniacy” z Kruklanek, „Reszelanie” z Reszla, kapela „Ojdana” z Barczewa, „Wisienki” z Wiśniowa Ełckiego, „Oleckie Echo”, duet Monika Dowgiało i Czarek Nowakowski. Gościliśmy także artystów z Kaliningradu, a góralska kapela „Stela” z Ustronia górskiego  porwała publiczność góralskimi rytmami.
Zadbaliśmy także o dzieci, które wspaniale się bawiły z Biedronkami z Podlasia. Radosne pląsy i konkursy wciągnęły nie tylko dzieci, rodzice również przyłączyli się do zabawy. Potem Babeczki Podlaskie bawiły publiczność humorem i przebojami w kratkę. Jarmark zakończyliśmy zabawą z zespołem „Zieloni” z Lublina.
A już za rok czeka nas jubileuszowy XXV Wydmiński Jarmark Twórców Ludowych!
Na fotoreację z Jarmarku zapraszamy do fotogalerii.DSC_3512-001