Dożynki Gminne w Wydminach.

Tegoroczne Dożynki Gminne odbyły się 5 września. Organizatorami dożynek był Gminny Ośrodek Kultury oraz Wójt Gminy Wydminy.
Uroczystości dożynkowe rozpoczęły się Mszą św. w kościele parafialnym w Wydminach. Podczas mszy św. starostowie dożynek – Anna Łukaszczuk z Gajrowskich i Andrzej Citkowski z Pamr ofiarowali chleb w podzięce za tegoroczne plony. Po mszy barwny orszak dożynkowy prowadzony przez panny pszeniczne przeszedł na plac Rynek, gdzie odbywały się dalsze uroczystości. W obecności zaproszonych gości oraz mieszkańców gminy Wydminy, starostowie wręczyli Wójtowi Radosławowi Królowi chleb dożynkowy, którym Wójt wspólnie z Z-cą Wojta Marią Dolecką, Przewodniczącą Rady Gminy Grażyną Plato oraz starostami dożynek podzielił się ze społeczeństwem. Tym uroczystościom towarzyszyły pieśni dożynkowe śpiewane przez chór „Lira” z Wydmin. Przed sceną pięknie prezentowały się wieńce dożynkowe wykonane przez sołectwa: Gawliki Wielkie, Mazuchówka, Siedliska, Sucholaski, Szczepanki i Wydminy. Wszystkie wieńce zasłużyły na uznanie i ich wykonawcy otrzymali dyplomy oraz czeki ufundowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Wydminach oraz Delikatesy Centrum Jerzego Mikuły. Na placu pięknie udekorowane stoiska sołeckie kusiły smakowitymi potrawami oraz pysznymi ciastami.
W radosną atmosferę dożynkową wprowadzili nas artyści ze Sceny Juno z Lublina, którzy śpiewem i tańcem zabawiali dorosłych i dzieci. Na scenie zaprezentowali się także: Kapela Rodzinna Bałdygów z Mazuchówki, zespół „Mazury” ze Starych Juch oraz zespoły z Kaliningradu. Dożynki zakończyły się zabawą taneczną.
Na fotorelację zapraszamy do fotogalerii.001 002